رشته های پزشکی رایگان در نروژ

رشته های پزشکی رایگان در نروژ

کشور نروژ از جمله کشورهای مدرن و ثروتمند است که در جزیره اسکاند یناوی قرار دارد. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل رایگان در نروژ را دارند میتوانند نروژ رابه عنوان مقصد خود برای مهاجرت تحصیلی انتخاب نمایند.دانشگا های کشور نروژ در زمینه های پزشکی ، دندانپزشکی و دارو سازی و سایر رشته های مربوطه مورد تایید وزارت بهداشت ایران میباشد.

شهریه رشته پزشکی و دندانپزشکی در نروژ

رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های نروژ تقریبارایگان میباشد و دانشجویان علاقه مند  به تحصیل در این رشته ها میتوانند به صورت رایگان در دانشگاه های با کیفیت نروژ که دارای استاندارد جهانی هستند به ادامه تحصیل مشغول گردند.همچنین به دانشجویانی که در رشته های پزشکی ودندانپزشکی کشور نروژ تحصیل میکنند علاوه بر برخورداری از تحصیل نسبتا رایگان  مجوز  20ساعت کار در طول هفته داده میشود . تا بتوانند تا در آمد حاصله بخشی از هزینه های زندگی در نروژ را پوشش دهند.

شرایط تحصیل در رشته های پزشکی در نروژ

دانشجویان در رشته های پزشکی با داشتن ویزای تحصیلی نروژ و پرداخت هزینه تحصیل در نروژ باید یک دوره 6 ساله را سپری کنند و طول دوره آموزش برای دانشجویانی دوره دندانپزشکی که در  دانشگاه های نروژ تحصیل میکنند  5 سال میباشد. رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور نروژ به زبان نروژی آموزش داده میشود و آموزش به زبان انگلیسی کمتر ارائه میگردد. به همین جهت دانشجویان بومی میتوانند  برای تحصیل  به زبان نروژی در دانشگاه های دولتی بدون پرداخت شهریه  در رشته های پزشکی و دندانپزشکی نروژ رایگان به  تحصیل بپردازند. در دانشگا های دولتی نروژ ر شته های پزشکی و دندانپزشکی امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. اما دانشجویان باید سالانه مبلغ کمی را برای صدور کارت و هزینه آزمون و سایر خدمات رفاهی و ورزشی که دانشگاه در اختیار آن ها میگذارد پرداخت نمایند .

رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگا هه ای خصوصی نروژ رایگان نمیباشد ودانشجو باید برای تحصیل در نروژ این رشته ها سالانه تا 10000تا  11000یورو پرداخت نماید.

براي اطلاعات بيشتر و مشاوره ي تحصيل در خارج از کشور به وبسايت لگال اپلاي مراجعه فرماييد
021-88288200

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *