تحصیل رایگان درچین

تحصیل رایگان درچین

از کشور های پیشرفته آسیای شرقی میتوان از کشور چین نام برد که دارای دانشگاه هایی با رنکینگ بالا است .دانشجویان بسیاری در دهه های اخیر برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی به  این کشور مهاجرت نموده اند. بیش از 5 هزار دانشجو در حال حاضر از کشور های دیگر در چین در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل میباشند .

شرایط تحصیل در چین

در کشور چین همواره برنامه حمایتی ازدانشجویان بین المللی به خصوص در مورد هزینه های تحصیل وجودداشته است به طوری که شش برنامه برای کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان خارجی در چین وجود دارد که شامل برنامه دانشگا ه چینی ، برنامه دو جانبه ،  برنامه دیورا بزرگ ، برنامه EU ، برنامه PIF  و برنامه AUN میباشد  . این برنامه ها ارائه کمک به دانشجویان درزمینه های هزینه شهریه دانشگاه ، هزینه زندگی دانشجو و هزینه اقامت و بیمه دانشجو را در دستور کار دارند .

مقطع کارشناسی در چین

تحصیل در مقاطع کارشناسی دانشگاه  های چین رایگان نمیباشد و تحصیل رایگان در چین وجود ندارد و شرایط تحصیل در چین به اینگونه است که میبایست هزینه تحصیل در چین را برای ورود به دانشگاه های چین با ویزای تحصیلی چین پرداخت کرد و دانشجویان برای تحصیل در این مقطع در چین باید یک دوره 4 ساله رابگذرانند . شهریه دانشگاه ها در مقطع کارشناسی درچین در حدود 3تا 4 هزار دلار در سال خواهد بود.

 تحصیل در مقاطع ارشد در دانشگا های چین نیز رایگان نمیباشد . دانشجویان مقطع ارشد در دانشگا های چین باید در طول دوره 2 ساله تحصیلی  4تا 5 هزار دلار برای هزینه تحصیل سالیانه به دانشگاه ها پرداخت نمایند . میزان این شهریه بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی و زبان تحصیل متغییر میگردد.

شهریه مقطع دکتری در چین

شهریه  مقطع دکتری در کشور چین به مانند تحصیل در آلمان و تحصیل در کانادا رای تحصیل در یک دوره سه ساله به زبان انگلیسی  سالیانه 5000دلاراست که بایددانشجویان این مبلغ را  به دانشگاه پرداخت نمایند . ر صورتی که اگرشهریه تحصیل در مقطع دکتری یه زبان چینی بسیار کمتر میباشد  و دانشجویان میتواند از مزایای تحضیل رایگان در چین در این مقطع تحصیلی بهره مند گردند.

براي اطلاعات بيشتر و مشاوره ي تحصيل در خارج از کشور به وبسايت لگال اپلاي مراجعه فرماييد
021-88288200

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *