مزایا و معایب زندگی در ترکیه

مزایا و معایب زندگی در ترکیه

در طول سال بسیاری از افراد بدلیل شرایط تحصیل در ترکیه و تحصیل رایگان در ترکیه و ویزای تحصیلی ترکبه و هزینه تحصیل در ترکیه جهت ادامه تحصیل در ترکیه و زندگی در ترکیه به این کشور مهاجرت می کنند. کشور ترکیه دارای مردمی خونگرم است. بیشتر افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند ایرانی هستند. ایرانیان به دلیل نزدیک بودن فرهنگ و اداب و رسوم مردم ترکیه به کشور ایران و همچنین نزدیک بودن این کشور به کشور ایران به کشور ترکیه مهاجرت می کنند. اما قبل از مهاجرت به هر کشوری باید شرایط زندگی و اطلاعاتی در مورد ان کشور را دانست. زیرا زندگی در یک کشور خارجه نیازمند هزینه و اطلاعات جهت زندگی مطلوب است. در این مقاله شما را با مزایا و معایب زندگی در کشور ترکیه اشنا خواهیم کرد. 

مزایای زندگی و اقامت در ترکیه

زندگی در کشور ترکیه نسبت به سایر کشور های دیگر مثل تحصیل در آلمان و تحصیل در کانادا از مزایای زیاد تری برخوردار است. افرادی که در کشور ترکیه اقامت دارند می توانند به راحتی اقامت دائم این کشور را کسب کرده و همچنین اقدام به دریافت پاسپورت کشور ترکیه نمایند. از دیگر مزایای زندگی در  این کشور دارا بودن حساب بانکی برای خود می باشد. افراد بین المللی که در این کشور اقامت دارند می توانند به راحتی اقدام به دریافت وام ،تسهیلات و خرید وسایل نقلیه با کمترین بهره نمایند. در کشور ترکیه تحصیل در مقاطع دانشگاهی بسیار ارزان است و همچنین شما می توانید با قیمتی بسیار مناسب مسکن تهیه کنید. 

معایب زندگی در ترکیه

هر کشوری برای زندگی دارای معایبی می باشد که فرد قبل از تصمیم گیری جهت اقامت در ان کشور باید از انها اطلاع داشته باشد. کشور ترکیه نیز دارای معایبی است که فرد مهاجرت کننده باید انها را بداند یکی از معایب زندگی در ترکیه بالا بودن هزینه های مواد غذایی است به طوری که فرد برای خرید یک گوشت می بایست مبلغ زیادی را پرداخت کند. از دیگر معایب این کشور بالا بودن هزینه های درمانی است. همچنین فردی که برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی وارد این کشور می شود باید بداند که دانشگاه های دولتی امکانات ضعیفی را در اختیار دانشجویان خارجی قرار می دهد.

براي اطلاعات بيشتر و مشاوره ي تحصيل در خارج از کشور به وبسايت لگال اپلاي مراجعه فرماييد
021-88288200

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *