شهرهای معروف قبرس

شهرهای معروف قبرس

قبرس کشور یا جزیره ای زیبا و توریست پذیر است که علاوه بر جاذبه های طبیعی و تاریخی همانند تحصیل در آلمان و تحصیل در کانادا، دارای  تحصیل رایگان در قبرس و شرایط تحصیل در قبرس و دانشگاه های قبرس و هزینه تحصیل در فبرس و  مراکز علمی معتبری میباشد که همین عوامل باعث مشهور شدن این کشور شده است. کشور قبرس با وجود وسعت کم، دوشهر اصلی و مرکزی دارد که بیش از سایر مناطق این کشور، مورد توجه و عنایت گردشگران و دانشجویان خارجی ، به عنوان شهر های معروف قبرس، قرار میگیرند 

شهر نیکوزیکا

این شهر بزرگ ترین شهر قبرس میباشد که قرن هفتم میلادی پایتحت کشور بوده است . حدود 208000 نفر جمعیت دارد و در مرکز جزیره قرار گرفته است و تنها شهر غیر ساحلی در قبرس است. نیکوزیکا مرکزی مدرن و پیشرفته است که تمام سفارت خانه ها، ادارات، مراکز اصلی تجاری و اقتصادی ، کالج ها و برخی از شرکت های خارجی در آنجا مستقر هستند. این شهر به دوقسمت  شمالی و جنوبی  تقسیم شده است اما در عمل این جداسازی فقط در گوناگونی جمعیت حادث شده است. مثلا ترک ها بخشی از دروازه ی اصلی شهر را برای سکونت انتخاب کرده اند که به آن محل، منطقه ی ترک نشین اطلاق میشود و یونانی ها در بخش میانی کلیسا و ایا صوفیه سکونت دارند،که منطقه ی آنها را یونانی نشین میگویند و گروهی دیگر ارمنی ها هستند که با ترک ها زندگی میکنند.

شهر گیرنه

این شهر که در شمال کشور قبرس واقع شده است قدمتی به اندازه ی 6000 سال دارد. از مهم ترین شهرهای قبرس است که مرکز معتبر علمی کشور به نام دانشگاه گیرنه در آنجا قرار دارد.

گیرنه به دلیل احاطه شدن از شمال بوسیله ی دریا و از جنوب با کوه های سرسبز، به یکی از مناطق بسیار زیبا و دیدنی این کشور تبدیل شده است.

داشتن سواحل شنی و بندرهایی هلالی به زیبایی این کشور برای گردشگران افزوده است.همچنین قلعه ی گیرنه که از بقایای دوران بیزانس میباشد و شهر را در احاطه خود گرفته است، از دیگر زیبایی های شگفت انگیز این ناحیه میباشد .

کلیسای بلابایس قبرس نیز که در نزدیکی شهر گیرنه قرار دارد ، واقع در روستایی امن و بسیار آرام و زیباست است که در شکار جاذبه های گردشگری این شهر قرار میگیرد.

براي اطلاعات بيشتر و مشاوره ي تحصيل در خارج از کشور به وبسايت لگال اپلاي مراجعه فرماييد
021-88288200

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *